Licitație de 4,87 mil. lei pentru instalațiile din Complexul Sportiv de la Unirea
Consiliul Județean Bistrița-Năsăud a scos la licitație lucrările de instalații alimentare cu apă, canalizare, pluviale, gaze naturale și electrice pentru viitorul Complex Sportiv de la Unirea.
Valoarea estimată a contractului este de 4,87 milioane lei (TVA inclus), iar ofertele pot fi depuse până în data de 20 octombrie a.c.
În urmă cu doi ani, a fost semnat contractul de proiectare și execuție pentru Complexul Sportiv din Wonderland – Unirea (sală polivalentă, pistă de atletism, terenuri de sport), valoarea totală a investiției fiind de 96 milioane lei (20 de milioane euro), bani de la Guvern. Proiectarea și lucrările de construcții sunt realizate de asocierea de firme Frasinul – Erbașu (cea care construiește stadioanele Steaua și Rapid) – Dico – Țigănaș, declarată câștigătoare în urma licitației.